PRP Tedavisi

PRP Platelet Rich Plazma - Trombosit Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma

PRP tedavisi ile, ölmeye yüz tutan saç kökleri ve zayıflayan, tüy haline gelen saç telleri canlanacak ve saçlar eski sağlığına kavuşacaktır.
PRP tedavisi, kendi kanınızın özel bir işlemden geçirilerek, akyuvarlarının ve trombositlerinin ayrılması sonucunda elde edilir ve seyrelmiş bölgeye enjekte edilir.
Bu uygulamanın temeli, doku yenilenmesine dayanmaktadır. Toplam 30-40 dk süren bu işlemde, herhangi bir acı duyulmaz ve iz oluşmaz .
Uygulama yapılan kişi normal hayatına geri dönebilir.
15 - 20 günde, bir kez olmak üzere, 4 seans ve 1 ay arayla 2 seans, yani toplam 6 seans olarak uygulama yapılması tavsiye edilir.
Sonra, her yıl uygulama bir kaç defa, tek seans olarak tekrar edilmektedir. Artık sizde yaşıtlarınızla aranızdaki farkı görmeye başlayacaksınız.
Günümüzde, saç dökülmesi başlangıcı, ergenlik yaşlarına kadar gerilemiştir. Saç ekimi operasyonunda, dünya genelinde kabul edilen yaş sınırı 22 dir.
Saç dökülmesi sorunu yaşayan daha genç yaştaki kişilere, uzmanlar saç tedavisi önermektedirler. Saç dökülme sorunu yaşayan saçlarında incelme ve seyrelmeler başlamış olan kişilerde (erkek veya kadın), uzmanlar PRP saç tedavisiyle(doku yenileme) ölmeye yüz tutan zayıflamış saç kökleri canlandırılmakta, saç telinde canlılık, kalınlaşma ve yoğunluk kazandırılmaktadır.